Algemene informatie diëtist

Reden doorverwijzen

De diëtist is de deskundige om te helpen op het gebied van voedingsorg bij ziekte en aanpassen van de leefstijl. Begeleiding door een diëtist op het juiste moment levert een belangrijke bijdrage aan de behandeling. Voor mogelijke verwijsdiagnoses: zie www.artsenwijzer.info.

Veel voorkomende redenen tot doorverwijzen zijn:

  • Diabetes Mellitus
  • Cardiovasculair risico (CVRM): oa hypertensie, hypercholesterolemie
  • COPD (Chronic Obstructive Pulmonary Disease), longproblemen
  • Anemie, ondervoeding en/of ondergewicht (bijvoorbeeld bij kwetsbare ouderen)
  • Obesitas en Overgewicht
  • Oncologie
  • Darmproblematiek (oa FODMAP onderzoeksdieet)
  • Eetproblemen bij Kinderen
  • Voedselallergie en intolerantie

Vergoeding van begeleiding bij diabetes mellitus, COPD en CVRM valt in Drenthe binnen de ketenzorg. Dit betekent vergoeding zonder aftrek van het eigen risico.

Buiten de ketenzorg wordt dieetadvisering vanuit de basisverzekering vergoed. Dit betreft drie behandeluren per jaar, in dit geval wordt het eigen risico wel aangesproken. In sommige aanvullende verzekeringen zijn extra vergoedingen voor de diëtist opgenomen.
De diëtist is direct toegankelijk, dit betekent dat er geen verwijsbrief nodig is.

aangesloten dietisten
Scroll naar boven